Новини M.E.Doc

Кабмін затвердив новий порядок блокування ПН/РК та нові критерії ризиковості

Пропонується виключити норму щодо обов’язку роботодавців направляти повідомлення до ДПС при прийнятті на роботу керівника підприємства.

1 лютого 2020 року спливає термін подання розрахунку нормативу робочих місць для осіб з інвалідністю – звіту за ф. № 10-ПІ. Держпраці нагадала про особливості його розрахунку.

ДПС оприлюднила для ознайомлення проєкт наказу Мінфіну «Про внесення змін до Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами».

Термін подання звітності за міжнародними стандартами перенесено на 2021 рік.

Нові тарифи на послуги СЕП НБУ планує запровадити з 24.03.2020 року.

Коротко про головні новини минулого тижня.

19.01.2020 р. набрав чинності наказ Мінфіну щодо змін до Порядку обліку платників ЄСВ.

В Україні пропонують знизити ставку ПДВ з 20 до 17 %. Такий законопроєкт подано на розгляд до ВРУ.

Зареєстрований законопроект передбачає застосування прогресивної шкали оподаткування ПДФО.

Які кроки в сфері ЕДО були зроблені у минулому році, та що пропонує M.E.Doc своїм користувачам, які бажають запровадити ЕДО – дізнайтесь з матеріалу.

SaaS-рішення для ведення документообігу через використання віджета СОТА — дивіться нове відео на каналі ЕДО talks.

Оновлену форму декларації з податку на прибуток необхідно подавати за 2019 рік.

Оновлений Довідник місцевих бюджетів прийнято у зв’язку з перейменуванням та утворенням об’єднаних територіальних громад.

Вже з 01.04.2020 р. у додатку до Порядку заповнення форми № 1ДФ з’являться нові ознаки. Оприлюднений проєкт наказу Мінфіну.

На сайті ДПС у м. Києві розміщено нові реквізити для зарахування коштів за марки акцизного податку.

На розгляд до ВРУ передано законопроєкт, яким пропонується сплачувати ЄСВ до Держбюджету.

До ВРУ внесено новий законопроєкт щодо захисту IT-компаній від неправомірних дій правоохоронців, більш відомий спільноті як «Маски-шоу стоп-3».

Оновлено деякі методичні рекомендації з бухгалтерського обліку з метою приведення у відповідність до норм чинного законодавства.

До ВРУ подано проєкт Постанови, якою пропонується скасувати рішення ВРУ щодо прийняття законопроєкту № 1210.

ВРУ прийнято законопроєкти №1209-1 та №1210, які направлені на вдосконалення адміністрування податків та усунення неузгодженостей в законодавстві. 16.01.2020 р. ВРУ прийняла у другому читанні законопроєкти №1209-1 та №1210. Наразі тексти прийнятих законів на офіційному сайті ВРУ не опубліковані.

Коротко про головне за минулий тиждень.

До 20.01.2020 р. платники акцизного податку подають заявку на поповнення обсягу залишку пального без сплати акцизного податку за новою формою.

З 01.01.2020 року діють нові довідники податкових пільг, які потрібно застосовувати при поданні Звіту про суми податкових пільг за 2019 рік.

Декларацію з податку на прибуток за 2019 рік рекомендовано подавати за новою формою.

Оновлені рахунки введено в дію з 01.01.2020 р., але їх оприлюднювати відділення ФСС почали лише зараз.

На сайті ДПСУ оприлюднена інформація про нормативну грошову оцінку земель за даними Держкадастру.

У 2020 році платники екологічного податку складатимуть податкові декларації і подаватимуть їх щоквартально. Сплатити податок необхідно протягом 10 календарних днів після подання податкової декларації.

Було скорочено відділи статистики у районах. Це не вплине на механізм подання статзвітності для платників, які подають таку звітність в електронному вигляді! Також проанонсовано скорочення обсягу статистичної звітності.

НБУ роз’яснив порядок використання поточних підприємницьких рахунків для здійснення підприємницької/незалежної професійної діяльності фізосіб та для власних потреб.