Новини M.E.Doc

Дізнайтесь, скільки святкових днів буде у 2019 році.

У разі звільнення від оподаткування доходів нерезидентів у графах «Код податку, збору» та «Найменування податку, збору» Звіту про суми податкових пільг зазначається код 11020500 та найменування податку – податок на прибуток іноземних юридичних осіб.

З 01.01.2019 р. оподаткуванню ПДФО підлягатиме лише частина вартості дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань) у негрошовій формі, що перевищує 25% мінімальної зарплати на 1 січня звітного податкового року (у розрахунку на місяць). Відповідні зміни внесено до Податкового кодексу України.

Наводимо основні показники для бухгалтера, які залежать від мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму, на 2019 рік.

Податок на нерухомість сплачують фізособи та юрособи у разі перевищення площі об’єктів нерухомості понад пільгову. А також ті, хто використовує об’єкти нерухомості для отримання доходу (здавання в оренду, здійснення підприємницької діяльності).

З метою вчасного здійснення розрахунків та надходження коштів до бюджету ДФС рекомендує здійснити всі необхідні податкові платежі до 28 грудня 2018 року.

Нагадаємо перелік причин відмови в оплаті лікарняних (допомоги по тимчасовій непрацездатності).

ДФСУ радить платникам звернути увагу на правильність заповнення реквізитів нових бюджетних рахунків у розрахункових документах на сплату податків і зборів.

Візитні картки, видані роботодавцем своїм працівникам, на яких зазначені логотип, реквізити такого роботодавця та особисті дані конкретного працівника, не є базою нарахування єдиного внеску.

Право на отримання бюджетного відшкодування сум ПДВ має виключно та особа, яка задекларувала таку суму у декларації з ПДВ та подала до контролюючого органу відповідну заяву про повернення суми бюджетного відшкодування.

Останній день для подання заяви для переходу на спрощену систему оподаткування з I кварталу 2019 року – 14 грудня 2018 року. До заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік.

ВРУ прийняла Закон України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів». Прийняття Закону, зокрема, дозволить забезпечити високий рівень захисту здоров’я та інтересів споживачів.

Мінфіном затверджено зміни до декларації з податку на прибуток. Однак офіційно наказ Мінфіну зі змінами ще неопублікований.

Фізособа, яка провадить незалежну професійну діяльність, має право включити суми документально підтверджених витрат до складу витрат звітного періоду, в якому вони були сплачені.

Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення зміни до Бюджетного кодексу України щодо запровадження середньострокового бюджетного планування», яким запровадили трирічне бюджетне планування.

Податківці роз’яснили особливості заповнення заяви про анулювання реєстрації платника акцизного податку, який реалізує пальне.

Коротко про головне за минулий тиждень.

Великі платники податків, яких не включено до Реєстру великих платників на 2019 рік, повинні в найкоротший термін подати в паперовому вигляді реєстраційну заяву за ф. № 1-ОПП з позначкою «Зміна місцезнаходження, пов’язана зі зміною адміністративного району, або включення/не включення до Реєстру ВПП».

Податківці роз’яснили особливості заповнення заголовної частини податкової накладної при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг неплатнику ПДВ після 01.12.2018 р.

Отримувач послуг у разі реєстрації ПН в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації повинен відобразити податкові зобов’язання з ПДВ у звітному періоді, в якому вони виникли (незалежно від факту складання ПН за такою операцією), а податковий кредит ¬ в періоді реєстрації відповідної ПН.

При нарахуванні зарплати за грудень роботодавці зобов’язані зробити річний перерахунок правильності нарахування ПДФО.

У разі нецільового використання товарів, ввезених із застосуванням звільнення від ПДВ, платник цього податку зобов’язаний у рядку 8 податкової декларації з ПДВ відобразити податкові зобов’язання, які не були сплачені при ввезенні таких товарів у зв’язку із застосуванням звільнення.

Дитячі новорічні подарунки у негрошовій формі не оподатковуються ПДФО та військовим збором, якщо їх вартість не перевищує 25% мінзарплати в місяць. ЄСВ на вартість дитячих подарунків не нараховується.

За операціями з постачання товарів/послуг, що мають безперервний або ритмічний характер складаються зведені податкові накладні, з урахуванням обсягу постачання та з урахуванням сум отриманих коштів.

У разі постачання товарів магазину безмитної торгівлі при вивезенні товарів з митної території України застосовується нульова ставка ПДВ. При складанні податкової накладної заповнюються графи 8 та 10. При цьому графа 11 «Сума податку на додану вартість» не заповнюється.

З 1 січня збільшиться розмір мінімальної заробітної плати, а тому збільшаться, відповідно, і розміри штрафів за порушення законодавства про працю.

На суми грошової компенсації за невикористані дні щорічної відпустки звільненому працівнику ЄСВ не нараховується, оскільки такі суми є платою за невідпрацьований час. І підприємство не має обов’язку страхувальника щодо звільненого працівника.

ПФУ та Держпраці затвердили річні плани перевірок на 2019 рік.

Один із батьків, який безпосередньо здійснив платіж за навчання та звертається за податковим кредитом, може включити до податкової знижки лише суми коштів, сплата яких фактично підтверджена відповідним розрахунковим документом. При цьому, у договорі про навчання повинно бути зазначено П. І. Б. дитини, яка буде безпосередньо навчатися.

Виконуючи роботи, надаючи послуги відповідно до трудового договору, необхідно дотримуватись вимог трудового законодавства, а при виконанні цивільно-правового договору для виконання певної роботи або надання послуг слід керуватися цивільним законодавством.