Новини M.E.Doc

Реалізовано оновлені формати запитів щодо отримання відомостей та витягів з ЄРПН, які відправляються платнику у відповідь на його запит.

Затверджена періодичність перевірок Держпраці та критерії ризику від проводження діяльності у сферах охорони праці, зайнятості, працевлаштування, ін.

КМУ затвердив положення про Державну податкову та Державну митну служби України.

Граничний розмір добових, витрати на відрядження та підтверджуючі документи – про це повинен пам’ятати бухгалтер при виплаті працівнику добових та коли приймає звіт про відрядження.

Корисна інформація для роботодавців – як правильно рахувати податки із заробітної плати, ЄСВ та застосовувати податкову соціальну пільгу.

Законопроектом запропоновано зменшити розмір ставок ПДФО та ЄСВ для найманих працівників ІТ-індустрії - програмістів. Відтак ставка ПДФО становитиме 9%, а ставка ЄСВ – 5%.

Роботодавці з штатною чисельністю від 8 осіб зобов’язані працевлаштувати, крім осіб з інвалідністю, також осіб передпенсійного віку, а роботодавці з чисельністю від 20 осіб – осіб, що є неконкурентоспроможними на ринку праці. Перелік таких осіб встановлено законом.

У 21 столітті варто користуватися електронним документообігом, враховуючи те, що це зручно, економно і не вимагає багато часу для обміну, формування та підписання документів.

Якщо з дати складання податкової накладної минуло 1095 календарних днів, розрахунок коригування до неї для зміни ціни постачання не може бути зареєстрований в ЄРПН. У цьому разі слід скласти нову податкову накладну.

Держстат вніс зміни до форми державного статистичного спостереження № 1-ПВ (квартальна). Звітувати за оновленою формою слід за I квартал 2019 р.

Правління НБУ прийняло рішення зберегти незмінною облікову ставку на рівні 18% річних.

Коротко про головне за минулий тиждень.

Мінфін затвердив узагальнюючу податкову консультацію щодо оподаткування ПДВ операцій з експорту соєвих бобів та насіння свиріпи або ріпаку.

ДФС оприлюднила проект наказу Мінфіну «Про затвердження Змін до форми та Порядку складання Звіту про контрольовані операції». Форму Звіту та Порядок його складання планують привести у відповідність до норм ПКУ.

ДФС листом повідомила про основні зміни в оподаткуванні податком на прибуток у 2019 році.

ФОП сплачують ЄСВ за кожний квартал до 20 числа наступного місяця, тобто поквартально за 2019 рік – не пізніше 19 квітня, 19 липня, 18 жовтня та 17 січня 2020 року відповідно.

МЗС та Міноборони повинно нараховувати та сплачувати ЄСВ за непрацююче подружжя працівника дипломатичної служби.

ЄСВ за ставкою 8,41% на зарплату осіб з інвалідністю нараховується з дати встановлення групи інвалідності, але не раніше одержання копії довідки МСЕК. Вимога щодо нарахування ЄСВ, виходячи із розміру мінімальної зарплати, не застосовується до заплати осіб з інвалідністю.

Для переходу на спрощену систему оподаткування або на іншу групу платника єдиного податку з II кварталу 2019 р. слід подати заяву до 15.03.2019 р. (включно).

ДФС оприлюднила оновлені розділи I та II плану-графіка перевірок. За наведеними даними, у цьому році буде здійснена 5031 планова перевірка.

Дізнайтесь, де та як можна отримати оновлення програми M.E.Doc, а також посилання та інструкції на офіційні джерела розробника.

Уряд скасував книгу відгуків та пропозицій як таку, що є неефективною та прийняв ще ряд важливих рішень.

Урядовці пропонують знизити ставку ПДВ на послуги з тимчасового розміщення туристів, розмір якої запропоновано встановити на рівні 10%.

Коротко про головне за минулий тиждень.

ДФС оприлюднила проект наказу Мінфіну щодо змін до декларації з податку на прибуток.

З 01.07.2019 року запроваджується ліцензування діяльності всіх суб’єктів господарювання, які здійснюють виробництво, зберігання, оптову та роздрібну торгівлю пальним.

Порядок подання фінансової звітності приведуть у відповідність до законодавства.

Для проведення електронної перевірки платнику податків необхідно подати заяву до контролюючого органу про проведення такої перевірки.

Законопроектом пропонується визначити джерела фінансування на оплату праці, а також встановити на законодавчому рівні максимальний розмір оплати праці керівників держпідприємств.

Завершується перехідний період переведення підприємств на обслуговування через «Єдиний рахунок» ДФС.