Новини M.E.Doc

Президент ветував закон про єдиний рахунок для сплати податків та зборів (законопроект № 1049). Цей закон, зокрема, регулює торговельну націнку на сигарети.

ДПС нагадала про дедлайни впровадження програмних РРО для платників єдиного податку.

З 01.04.2020 року за зберігання пального без ліцензії застосовуються фінансові санкції у розмірі 500 000 грн. Які документи потрібні для отримання ліцензії?

ДПС затвердила перелік кодів товарів УКТ ЗЕД, які будуть застосовуватись при моніторингу відповідності ПН/РК критеріям ризиковості

ДПСУ оновила Довідник типів об’єктів оподаткування станом на 18.02.2020 року.

Чи є можливість поповнення платником ПДВ рахунку в СЕА ПДВ готівкою через термінал самообслуговування, у разі коли поточний рахунок заблоковано?

У нашому матеріалі розглянемо етапи опрацювання документів по розблокуванню ПН/РК у M.E.Doc

Починаючи з 25.04.2020р., ДПС повинна забезпечити виготовлення та реалізацію нового зразка марок акцизного збору.

Коди бюджетної класифікації для сплати податків, у тому числі екологічного податку, визначені наказом Мінфіну від 14.01.2011 №11. Бюджетні рахунки для сплати податків розміщено на офіційному вебпорталі ДПС.

ДПСУ 14.02.2020р. оприлюднила оновлені довідники податкових пільг, які діють з 01.01.2020 р.: №96/1 та 96/2.

Мінекономрозвитку розробило проєкт форми попередження про відповідальність за порушення трудового законодавства.

Квитанція платіжного термінала не є розрахунковим документом. Вона лише підтверджує ініціювання переказу коштів з рахунку держателя електронного платіжного засобу, а не факт продажу товару (отримання послуг).

Платники плати за землю щороку, станом на 1 січня, самостійно обчислюють суму податку та подають податкову декларацію до 20 лютого поточного року.

Звітність про працевлаштування осіб з інвалідністю (ф. № 10-ПІ (річна)) слід подати до 28.02.2020 р. (включно). Але у подальшому цю форму пропонують змінити. Оприлюднено відповідний проєкт Мінфіну.

Коротко про головне за минулий тиждень.

Підприємець має право використовувати кошти з підприємницьких рахунків на власний розсуд. Єдина умова – сплата всіх податків.

З 13.02.2020 набрав чинності Закон України від 14.01.2020 р. № 440-IX. Він вносить зміни, зокрема, у Закон про ЄСВ.

Граничні строки сплати ПДФО та ВЗ залежать від категорії платників. Про строки сплати податкових зобов’язань, докладніше – у нашому матеріалі.

Сільгосптоваровиробникам-юрособам до 20 лютого необхідно підтвердити статус платника єдиного податку 4 групи. Що для цього слід зробити – дізнайтесь з публікації.

ДПСУ опублікувала на офіційному сайті оновлений план перевірок на 2020 рік (станом на 12.02.2020 року).

Звітність з ПДВ за новою формою вперше подається за січень 2020 року у лютому 2020 року. Уточнюючий розрахунок з ПДВ за новою формою подається з 01.01.2020 року.

Податківці повідомили, який термін зберігання щоденних фіскальних звітних чеків в електронній формі у разі прийняття рішення про скасування КОРО.

Не є доходом працівника витрати роботодавця у зв’язку з підвищенням кваліфікації (перепідготовкою) працівника у разі дотримання вимог законодавства.

Факторингові операції, які не є об’єктом оподаткування ПДВ, зазначені у пп.196.1.5 ПКУ. Всі інші факторингові операції підпадають під визначення об’єкту оподаткування ПДВ.

У даному матеріалі пропонуємо ознайомитись з цікавими доробками за січень 2019 р. Вже відсвяткували всі новорічні та Різдвяні свята, але ж робота не стоїть на місці і треба працювати.

На думку ДПС, при оплаті споживачами виставлених рахунків за реалізовані медвироби за допомогою електронних платіжних засобів застосування РРО є обов’язковим.

Коротко про головне за минулий тиждень.

З 19.04.2020 р. зазначення для всіх підакцизних товарів у фіскальних чеках коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД є обов’язковим.

Для зарахування ЄСВ, сплаченого членами фермерського господарства за себе використовується символ рахунку – «204».

ВРУ прийнято законопроєкт, яким пропонується скасувати сплату мінімального розміру ЄСВ для ФОП, крім єдинників, у разі відсутності діяльності та отримання доходу.