Новини M.E.Doc

ДФС радить страхувальникам провести звірку щодо сплати ЄСВ на нові рахунки.

Реалізовано приймання та обробку документів для платників ПДВ та акцизного податку у вигляді зашифрованих ZIP - архівів.

У Податковому кодексі України з’являться норми щодо електронних довірчих послуг: законопроект № 8371 від 17.05.2018 р. прийнято в цілому та підписано Президентом України.

Врахування переплати з податку на прибуток в оплату авансового внеску з податку на прибуток при виплаті дивідендів не передбачено.

Держстат оновив форми звітів для сільгоспвиробників, які необхідно буде подавати за 2019 рік, а також за січень 2020 року та І кв. 2020 року.

ДФС оновила план-графік перевірок фізичних осіб – підприємців станом на 17.05.2019 року.

Набула чинності Постанова НБУ щодо встановлення винятків та особливостей запровадження граничних строків розрахунків за експортно-імпортними операціями.

Шостим апеляційним судом визнано нечинною постанову КМУ від 26.04.2017 р. № 295 щодо інспекційних відвідувань Держпраці. Але рішення суду може бути оскаржене до Верховного Суду протягом 30 днів.

Коротко про головне за минулий тиждень.

16 травня 2019 року було опубліковано Закон про забезпечення функціонування української мови як державної.

21.04.2019 р. набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства. Однак введення його в дію відбудеться 21.10.2019 р.

Повернення надміру сплачених коштів платнику податків можливо у період, що передує зняттю з обліку у контролюючих органах.

Про порядок заповнення звітного нового та уточнюючого розрахунку за формою №1ДФ розказали податківці.

Помилково сплачені суми ЄСВ на старі рахунки повертаються у визначеному законодавством порядку. Для цього слід подати заяву за встановленою формою.

Кабмін вніс зміни до порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, затверджених постановою від 21.02.2018 р. № 117.

Для уникнення порушень Держпраці радить суб’єктам господарювання дотримуватись норм і гарантій оплати праці.

Оплаті підлягатиме період тимчасової непрацездатності, визначений в листку непрацездатності, до дня встановлення інвалідності, тобто до дня надходження документів на МСЕК. При цьому, день встановлення групи інвалідності оплаті не підлягає.

Податківці розказали про 8 основних вимог щодо сплати ЄСВ.

Запроваджується єдина автоматизована система електронного документообігу між ДФС та Держказначейством з одночасною повною відмовою від паперового документообігу. Мінфін затвердив Порядок електронної взаємодії між цими контролюючими органами.

Неприбутківець повинен подати Звіт неприбуткової організації за звітний рік, декларацію про прибуток та фінзвітність за відповідні податкові періоди перебування на загальній системі.

У зв’язку зі зміною порядку визначення частини чистого прибутку (доходу) та норми відрахування держдивідендів з 27.04.2019 р., ДФС рекомендувала держпідприємствам подати уточнюючу звітність за I квартал 2019 р.

Мінфін оприлюднив проект наказу щодо втрати чинності Інструкції з бухгалтерського обліку ПДВ.

Якщо у вас з’явився новий об’єкт оподаткування, ви переїхали чи хочете закрити старий – повідомте про це контролюючі органи за формою № 20-ОПП за основним місцем обліку.

ДФС розмістила для обговорення проект наказу Мінфіну щодо порядку подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків до контролюючих органів.

Готівка не буде вважатися понадлімітною, якщо здана до каси банку наступного робочого дня.

Коротко про головне за минулий тиждень.

Коротко: Розглянемо, хто та коли подає податковий розрахунок за формою №1ДФ, порядок його заповнення та подання.

Коротко: Окружний адмінсуд м. Києва вирішив, що ДФС неправомірно встановила критерії ризиковості платника податків для блокування податкових накладних/розрахунків коригування листом від 05.11.2018 року №4065/99-99-07-05-04-18.

Коротко: Розроблено проект Мінфіну про зміну форми заяви, розрахунку доходу, запиту на отримання витягу та витягу з реєстру для платників єдиного податку.

Класифікацію доходів бюджету доповнено деякими позиціями щодо плати за ліцензії на пальне.