вгору

Чи можна застосувати штраф за те саме порушення і за той самий період повторно?

05.09.2019

Держава: звітність та податки

ДФС у Рівненській області відповіла на питання: Чи мають право працівники контролюючих органів застосовувати повторно штрафні санкції при проведенні перевірок за ті ж самі порушення, які були виявлені під час проведення іншої перевірки?

Так, у роз’ясненні зазначено, що за результатами акта перевірки приймається податкове повідомлення-рішення у порядку, передбаченому ст. 58 Податкового кодексу України.

Податкове повідомлення-рішення складається за кожним окремим податком, збором разом із штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) або штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами), передбаченими ПКУ, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією (штрафом) та пенею за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Податкові повідомлення направляються за результатами кожної окремої перевірки та, відповідно, за результатами кожної окремої перевірки застосовуються (за їх наявності) штрафні санкції.

Водночас, якщо на порушення, які були виявлені працівниками контролюючих органів під час проведення перевірок, раніше були вже накладені штрафні санкції, то повторне накладання штрафних санкцій за те саме порушення і за той же період чинним законодавством не передбачено.

Також читайте у Блозі бухгалтера, який період можуть перевіряти контролюючі органи?