вгору

Чи є порушенням здача понадлімітних коштів до банку наступного робочого дня?

07:49 13-05-2019

Держава: звітність та податки

Відповідно до п. 54 розд. V Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.2017р. № 148 (далі – Положення № 148), готівка не вважається понадлімітною в день її надходження, якщо:

  • вона здана в сумі, що перевищує встановлений ліміт каси, до обслуговуючих банків не пізніше наступного робочого дня банку (це стосується і надходжень у святкові та вихідні дні)

або

  • видана для використання підприємством відповідно до законодавства (без попереднього здавання її до банку і одночасного отримання з каси банку) наступного дня на потреби, пов’язані з діяльністю підприємства.

Отже, якщо готівку, що перевищує ліміт каси, отримано у понеділок о 23:30 та здано до банку о 10:00 у вівторок, для підприємства вона не буде вважатися понадлімітною, та порушення не буде.

Відповідне роз’яснення надано у листі ДФС від 03.05.2019 р. № 1965/6/99-99-14-05-01-15/ІПК. Звертаємо увагу, що воно є індивідуальним. Щоб уникнути непорозумінь з органами ДФС, радимо звернутися в податкові органи за особистим роз’ясненням.

Нагадуємо нашим користувачам, що за перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах передбачена фінансова відповідальність – у двократному розмірі суми виявленої понадлімітної готівки за кожний день (ст. 1 Указу № 436/95);

За порушення термінів здавання готівкової виручки торговельними підприємствами всіх форм власності передбачена адміністративна відповідальність на осіб, відповідальних за здавання виторгу (ст. 164-4 КУпАП):

  • від 17 до 88 нмдг (від 289 грн. до 1496 грн.) – за перше правопорушення;
  • від 43 до 175 нмдг (від 731 грн. до 2975 грн.) – за повторне протягом року правопорушення.

До відома! НБУ посилює нагляд за веденням касових операцій – читайте про це у Блозі бухгалтера програми М.E.Doc та веб-сервісу СОТА.