вгору

Чи включаються безоплатно отримані товари в дохід юридичної особи –єдинника?

03.08.2018

Держава: звітність та податки

ГУ ДФС у Закарпатській області нагадало, що до суми доходу юридичної особи – платника єдиного податку третьої групи включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг) з урахуванням звичайних цін.

Поняття «звичайна ціна» визначено пп. 14.1.71 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), з урахуванням особливостей, обумовлених ст. 39 ПКУ. Отже, звичайна ціна – ціна товарів (робіт, послуг), визначена сторонами договору, якщо інше не встановлено ПКУ. Якщо не доведено зворотне, вважається, що така звичайна ціна відповідає рівню ринкових цін. Це визначення не поширюється на операції, що визнаються контрольованими.

Зверніть увагу!

Для юридичної особи – платника єдиного податку третьої групи доходом є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ПКУ. Отже, до суми доходу платника єдиного податку включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг).

Безоплатно отриманими вважаються товари (роботи, послуги), надані платнику єдиного податку згідно з письмовими договорами дарування та іншими письмовими договорами, укладеними згідно із законодавством, за якими не передбачено грошової або іншої компенсації вартості таких товарів (робіт, послуг) чи їх повернення, а також товари, передані платнику єдиного податку на відповідальне зберігання і використані таким платником єдиного податку.

При цьому, відповідно до п. 292.6 ПКУ датою отримання доходу є, зокрема, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).

До відома!

Якщо ціна у договорі не встановлена і не може бути визначена виходячи з його умов, вона визначається виходячи із звичайних цін, що склалися на аналогічні товари, роботи або послуги на момент укладення договору (ч. 4 ст. 632 Цивільного кодексу України).

Аналогічну відповідь розміщено в Інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР», категорія 108.01.02.

Про обмеження для перебування платників на єдиному податку 1–3 групи читайте у Блозі бухгалтера.