вгору

Коли можна включати суми ПДВ до податкового кредиту без податкової накладної?

08.08.2018

Держава: звітність та податки

За загальними правилами, підставою для включення покупцем - платником ПДВ сум податку до складу податкового кредиту є виключно:

- податкова накладна (ПН), належним чином складена та зареєстрована в ЄРПН;

- інші документи, передбачені п. 201.11 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Податківці ГУ ДФС у Рівненській області нагадали, що відповідно до п. 201.11 ПКУ підставою для нарахування сум ПДВ, що відносяться до податкового кредиту без отримання ПН, зокрема, є:

а) транспортний квиток, готельний рахунок або рахунок, який виставляється платнику податку за послуги зв’язку, інші послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, що містять загальну суму платежу, суму податку та податковий номер продавця, крім тих, форма яких встановлена міжнародними стандартами;

б) касові чеки, які містять суму отриманих товарів/послуг, загальну суму нарахованого податку (з визначенням фіскального номера та податкового номера постачальника). При цьому з метою такого нарахування загальна сума отриманих товарів/послуг не може перевищувати 200 гривень за день (без урахування податку);

в) бухгалтерська довідка, складена відповідно до п. 36 підрозд. 2 р. XX ПКУ «Перехідні положення»;

г) податкова накладна, складена платником податку відповідно до п. 208.2 ПКУ та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН).

Пунктом 201.11-1 ПКУ зазначено, що платник податку веде реєстр документів, зазначених у підпунктах «а» - «в».

У разі ввезення товарів на митну територію України документом, що посвідчує право на віднесення сум податку до податкового кредиту, вважається митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства, яка підтверджує сплату податку.

Для операцій з постачання послуг нерезидентом на митній території України документом, що посвідчує право на віднесення сум ПДВ до податкового кредиту, вважається податкова накладна, складена платником за такими операціями та зареєстрована в ЄРПН, зобов’язання за якою включені до податкової декларації відповідного звітного періоду.

До відома! Підстави для формування податкового кредиту з ПДВ без отримання ПН на підставі документів, визначених пп. «а» п. 201.11 ПКУ, виникають виключно в тому звітному (податковому) періоді, в якому відбулося придбання товарів/ послуг.

Отже, суми ПДВ, що не включалися отримувачем до податкового кредиту в минулі періоди через те, що постачальник товару не реєстрував ПН в ЄРПН, не можуть бути віднесені до складу податкового кредиту у звітному (податковому) періоді.

Якщо податкова накладна зареєстрована в ЄРПН, то маєте право на податковий кредит - читайте про це у Блозі бухгалтера.