вгору

Компенсація роботодавцям витрат у разі працевлаштування осіб з інвалідністю: врегульовано механізм фінансування

15.04.2019

Зарплата

Уряд прийняв постанову КМУ від 10.04.2019 р. № 310 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою врегульовано механізм фінансування заходів сприяння зайнятості осіб з інвалідністю за рахунок коштів Фонду соціального захисту людей з інвалідністю.

Документом визначено, що суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю можуть використовуватись для фінансування компенсацій роботодавцям витрат:

  • ЄСВ за працевлаштування безробітних громадян з інвалідністю, у т. ч. і тих, які є недостатньо конкурентоспроможними на ринку праці;
  • на оплату праці за працевлаштованих безробітних внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю (але не вище від середнього рівня зарплати, що склався у відповідному регіоні за минулий місяць);
  • на перепідготовку та підвищення кваліфікації працевлаштованих безробітних внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю.

Дізнайтеся з Блогу бухгалтера, як правильно обчислити норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю.

Нагадуємо нашим користувачам, що за невиконання цього нормативу роботодавці повинні сплатити штраф за кожну непрацевлаштовану особу з інвалідністю у розмірі середньої річної зарплати по підприємству, а для тих роботодавців, що мають від 8 до 15 осіб – у розмірі ½ зазначеної річної зарплати (ст. 20 Закону України від 21.03.1991 р. № 875-XII «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні»). Відповідні санкції не застосовуються лише до підприємств, які повністю утримуються за рахунок державного та місцевого бюджетів.

Сума штрафу за порушення нормативу розраховується роботодавцем самостійно і повинна бути сплачена до 15 квітня наступного за звітним року.