вгору

Міжнародні поштові та експрес-відправлення в Україну: ПДВ-зміни з 2019 року

29.12.2018

Держава: звітність та податки

Неоподатковувана сума міжнародних відправлень на користь юросіб та фізосіб-підприємців у 2019 році залишиться незмінною порівняно з 2018 роком. Так, за пп. 196.1.17 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), не є об’єктом оподаткування ПДВ ввезення на митну територію України товарів, сумарна митна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро, на адресу одного одержувача-юрособи або фізособи-підприємця в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях або в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях. Зверніть увагу! Відповідна норма продовжить діяти і для несупроводжуваного багажу.

Згідно з п. 68 підрозд. 2 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ тимчасово, до 30.06.2019 р., продовжить діяти норма, згідно з якою не є об’єктом оподаткування ПДВ операції з ввезення на митну територію України товарів сумарною фактурною вартістю в еквіваленті до 150 євро:

  • на користь одного одержувача-фізособи в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях;
  • в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях.

Що зміниться?

З 01.07.2019 р. до 31.12.2020 р. для звичайних фізосіб-одержувачів міжнародних відправлень їх сумарна, неоподатковувана ПДВ, фактурна вартість зменшиться і становитиме в еквіваленті 100 євро. При цьому, при перевищенні сумарної фактурної вартості відправлень нарахування та сплата ПДВ буде здійснюватися за нормами Митного кодексу України як для міжнародних та експрес-відправлень, сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 150 євро. Тобто, як і у 2018 році. Це передбачено пп. 196.1.17 та абз. 3 п. 68 підрозд. 2 розд. XX ПКУ.

Зверніть увагу! З 01.01.2021 р. особою, відповідальною за сплату ПДВ до бюджету (податковим агентом) при ввезенні товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях на користь фізосіб буде оператор поштового зв’язку або експрес-перевізник. Єдина умова – якщо таким оператором поштового зв’язку або експрес-перевізником здійснюється митне оформлення товарів (п. 180.2-1, абз. 2 п. 68 підрозд. 2 розд. XX ПКУ). Також з цієї дати податкові агенти будуть зобов’язані подавати відповідні реєстри відправлень до фіскальної служби (п. п. 191.1.3-191.1.4, абз. 2 п. 68 підрозд. 2 розд. XX ПКУ).

Ці зміни внесено Законом України від 23.11.2018 р. № 2628-VIII.