вгору

Оновлено вимоги для керівників та головних бухгалтерів фінустанов

15:53 02-04-2019

Держава: звітність та податки

Набрали чинності зміни до розпорядження Держкомфінпослуг України від 13.07.2004 р. № 1590 (далі – Розпорядження № 1590), які затверджені розпорядженням Нацкомфінпослуг від 06.12.2018 р. № 2131 (далі – Розпорядження №2131).

Даними змінами були визначені професійні вимоги до керівників та головних бухгалтерів фінансових установ.

На кого поширюються професійні вимоги Розпорядження № 1590 з врахуванням змін?

Вимоги поширюються на керівників та головних бухгалтерів фінустанов, таких як (п.1.4. р. 1 Розпорядження № 1590):

  • страховики;
  • кредитні спілки;
  • ломбарди;
  • та інші (крім банків, професійних учасників фондового ринку, Держказначейства, державних цільових фондів, недержавних пенсійних фондів, тощо)

Яким вимогам повинні відповідати керівник та головний бухгалтер?

Керівник повинен (п. 2.1 р. 2 Розпорядження №1590) :

  • мати вищу освіту ступеня магістра або прирівняну до неї;
  • пройти підвищення кваліфікації та скласти іспит на відповідність знань професійним вимогам;
  • мати загальний трудовий стаж не менше 5-ти років, з яких не менше 2-х років на посаді керівника (не менше 1го року на посаді - керівника ринку фінпослуг);
  • мати бездоганну ділову репутацію.

Головний бухгалтер повинен (п. 3.1 р. 3 Розпорядження № 1590):

  • мати вищу освіту не нижче ступеня бакалавра;
  • пройти підвищення кваліфікації та скласти іспит на відповідність знань професійним вимогам;
  • мати стаж роботи керівником у сфері фінансової та/або бухгалтерської діяльності або стаж роботи на ринках фінпослуг на посадах, пов’язаних з фінансовою або бухгалтерською діяльністю, не менше 3х років;
  • мати бездоганну ділову репутацію. 

Крім того, головний бухгалтер повинен відповідати вимогам Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність».

Нагадаємо, що зміни набули чинності 22.03.2019 р.