вгору

Підприємство має пільги з земельного податку: чи подавати декларацію?

08.02.2019

Держава: звітність та податки

Нагадаємо нашим користувачам, що платниками земельного податку є, зокрема, власники земельних ділянок та землекористувачі, а об’єктами оподаткування – земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні.

Форма Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) затверджена наказом МФУ від 16.06.2015 № 560.

Категорії юридичних осіб, які звільняються від сплати земельного податку визначені ст. 282 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), а види земельних ділянок, що не підлягають оподаткуванню, передбачені ст. 283 ПКУ.

При цьому, нормами Податкового кодексу не передбачено звільнення від обов’язку подання податкової декларації за земельні ділянки, з яких земельний податок не справляється через застосування податкових пільг.

Отже, підприємства, які мають право на пільги щодо сплати земельного податку або земельні ділянки, що не підлягають оподаткуванню, не звільняються від обов’язку подання податкових декларацій за земельні ділянки, з яких земельний податок не справляється через застосування податкових пільг.

В декларації у такому разі потрібно, крім земельної ділянки та суми нарахованого податку, також вказати код, розмір та суму отриманої пільги.

Звертаємо увагу! Платникам єдиного податку за земельні ділянки, належні їм на правах власності або постійного користування, що використовуються ними для провадження господарської діяльності, не потрібно подавати до контролюючих органів податкову декларацію з плати за землю. Це прямо передбачено п. 297.1 ПКУ.

Юридичні особи - платники плати за землю самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають фіскальному органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.

Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.

Платник плати за землю має право подавати щомісяця звітну податкову декларацію, що звільняє його від обов'язку подання податкової декларації не пізніше 20 лютого поточного року, протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

Роз’яснення з цього питання надало ГУ ДФС у Запорізькій області.

До відома! Форма Декларації з земельному податку реалізована в програмі M.E.Doc. Декларацію за формою J0602006 подають юридичні особи, за формою F0602006 – фізособи-підприємці.

Також у Блозі бухгалтера читайте матеріал про декларацію з плати за землю на 2019 рік.