вгору

Підсумки тижня (з 24 по 27 червня 2019 року)

01.07.2019

Держава: звітність та податки

Зарплата

Нагадуємо нашим користувачам, що з 1 липня 2019 року запроваджується система електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (СЕАРП та СЕ). Зміниться облік пального та спирту етилового, визначення акцизних складів. Також з 01.07.2019 року оптова і роздрібна торгівля пальним та зберігання пального здійснюється суб’єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензії.

При цьому законопроект, яким передбачалось перенесення строків запровадження СЕАРП та СЕ, знаходиться на розгляді у ВРУ ще з 11.04.2019, однак на 01.07.2019 року його так і не було прийнято.

Незважаючи на це, у розробників програми М.E.Doc та вебсервісу СОТА ведуться всі необхідні роботи для того, щоб наші користувачі вчасно отримали необхідний функціонал щодо акцизного податку. Зокрема, в оновленні 11.01.011 для користувачів було розроблено нові модулі у розділі Облік акцизного податку – Реєстр ліцензій (пальне) та Реєстр акцизних документів (спирт етиловий). Також додано нові форми документів.

Про те, як створити та заповнити Заяву про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів, читайте тут.

Крім того, з 1 липня збільшиться прожитковий мінімум. Це вплине, зокрема, на розміри соціальних виплат, мінімальних пенсій, індексації грошових доходів. Водночас, не зміняться мінімальна зарплата, мінімальний та максимальний розмір ЄСВ на місяць, розмір податкової соціальної пільги, добових.

Як звітувати до ДФС та сплачувати податки у липні дивіться у Податковому календарі.

Більше новин і корисних матеріалів читайте у Блозі бухгалтера і в розділі Інформер програми M.E.Doc.