вгору

Права працівника при звільненні за власним бажанням – роз’яснення від Держпраці

09.07.2019

Зарплата

ГУ Держпраці у Львівській області надали роз’яснення щодо питання звільнення працівника за власним бажанням. Чи може роботодавець відмовити працівнику у звільненні?

Для звільнення працівника за власним бажанням згода роботодавця не потрібна. Працівник повинен повідомити роботодавця про звільнення письмово, а роботодавець зобов’язаний звільнити працівника у встановлені строки.

Нагадаємо, що ст. 38 Кодексу законів про працю визначено термін, у який працівник повинен попередити роботодавця про звільнення. Так, працівник повинен попередити роботодавця за 2 тижні. Це стосується працівників з яким укладено трудовий договір на невизначений строк.

Однак є причини при яких, роботодавець може звільнити працівника без дотримання двотижневого терміну, у строки які він просить. Такими причинами є:

  • переїзд на нове місце проживання;
  • переведення одного із подружжя на роботу в іншу місцевість;
  • вступ до навчального закладу;
  • неможливість проживання в цій місцевості, підтверджена медичним висновком;
  • вагітність;
  • догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку чи дитиною-інвалідом;
  • догляд за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку або інвалідом І групи;
  • вихід на пенсію;
  • прийняття на роботу за конкурсом;
  • інші поважні причини.

При припиненні трудового договору за угодою сторін необхідна згода і працівника і роботодавця, також вони домовляються про дату припинення трудового договору. Підстави припинення трудового договору за угодою сторін визначені ст. 36 КЗпП.

Докладніше про звільнення з поважних причин та чи є порушенням звільнення «декретниці» на вимогу роботодавця, а також про звільнення у відпустці по догляду за дитиною до 3 років: особливості розрахунку компенсації, читайте у Блозі бухгалтера та у програмі M.E.Doc у розділі «Інформер».