вгору

Використовуєте РРО – не забувайте про звіт з використання КОРО

12.07.2019

Держава: звітність та податки

Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг), а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані подавати до контролюючого органу звітність, пов’язану із застосуванням РРО та розрахункових книжок, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця у разі, якщо не передбачено подання інформації по дротових або бездротових каналах зв’язку.

По дротових або бездротових каналах зв’язку подають:

  • електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті РРО або в пам’яті модемів, які до них приєднані - суб’єктами господарювання, які використовують РРО (крім електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг) та РРО, що застосовуються для обліку та реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти);
  • інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або в безготівковій формі, або про обсяг операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, яка міститься в фіскальній пам’яті зазначених РРО - суб’єктами господарювання, які використовують такі РРО, як електронні таксометри, автомати з продажу товарів (послуг) та РРО, що застосовуються для обліку та реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти.

Такі вимоги визначені п. 7 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР.

Звітність, пов’язана із використанням книг обліку розрахункових операцій (далі – КОРО) (розрахункових книжок) (далі – РК), подається суб’єктом господарювання за формою № ЗВР-1 щодо всіх КОРО, зареєстрованих на господарську одиницю, які ведуться разом із РК.

Нагадаємо, що форма звіту № ЗВР-1 – Звіт про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) затверджена наказом Мінфіну «Про затвердження Положення про форму та зміст розрахункових документів, Порядку подання звітності, пов’язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), форми № ЗВР-1 Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок)» від 21.12.2016 р. № 13.

В програмі M.E.Doc звіт форми № ЗВР-1 (ідентифікаттор форми J/F0500203) можна заповнити та надати до контролюючих органів в електронному форматі. Звіт знаходиться у розділі Звітність  модуль Реєстр звітів (Рис. 1).

Звітність, пов’язана з використанням РК, подається у складі Звіту про використання КОРО (РК) та Довідки про використані РК до контролюючого органу за місцем реєстрації РК та у терміни, визначені законодавством.

Зверніть увагу! Звіт № ЗВР-1 за червень 2019 р. необхідно подати до 15.07.2019р.

Оскільки Звіт № ЗВР-1 не відноситься до податкової звітності в розумінні норм ПКУ, то подання уточнюючого звіту чинним законодавством не передбачено.

Про це нагадали податківці офісу ВПП ДФС.

Докладніше про застосування РРО та ведення КОРО, а також про актуальні запитання-відповіді щодо застосування РРО, читайте у Блозі бухгалтера та у розділі «Інформер» програми M.E.Doc.