вгору

Як IT-рішення змінюють сільське господарство

“II Аграрна IT-конференція” відбувалась 28 лютого у київському iHUB. На заході обговорювалися реальні кейси та правдиві історії компаній, справжні можливості. Серед інших напрямків (з чого почати впровадження інновацій агровиробниками, автоматизація процесів, використання дронів), важливими були обговорення питань безпеки інформації та мобільних технологій.

Безпека інформації            

Про систему управління корпоративною безпекою розповів керівник відділу розробки системних рішень S&T Сергій Бобров:

“Варто розуміти, що зламування системи і злиття інформації здійснюється за хвилини, а виявлення шахраїв, відшкодування збитків, усунення неполадок, відновлення даних у системі компанії може зайняти тижні, і навіть місяці”.

Запобіганнями таких випадків компанія S&T якраз і займається. У неї провідні позиції в країні в сфері проектування і впровадження корпоративних інтегрованих інформаційних систем, складних мережевих і телекомунікаційних рішень. Крім того можлива підготовка і сертифікація на її базі відповідних спеціалістів.

У свою чергу Олександр Меньшиков, delivery manager у Linkos Group вважає перехід на електронний документообіг на 100% безпечним рішенням.

“Електронний підпис документів закриває всі питання щодо їхньої безпеки. На практиці керівники підприємств сьогодні завантажують собі на флешку pdf чи xml і віддають інспекторам. Держава давно пішла нам на зустріч. На сайтах ЦЗО – Центральний засвідчувальний орган і Міністерства юстиції є розділи, які дозволяють завантажити файл і перевірити юридичну значущість документу. Для старту необхідно зробити перші кроки. У кожного своя облікова система, за допомогою якої можна передавати документи напряму нажав одну кнопку. У нас це програма M.E.Doc. Коли документ на нашій платформі, ми гарантуємо його доставку до контрагента, до всіх програмних продуктів, які підключені до платформи. А на сьогоднішні момент, це 90% ринку” - розказав Олександр Меньшиков.

Мобільні технології для агровиробництва

Менеджер проектів АГРОONLINE Тетяна Кочеткова порівняла агронома із супергероєм. Що у них спільного?

“Перше – швидка реакція. Якщо ви знаєте, що завтра зміняться погодні умови, то збирати урожай необхідно сьогодні. Айронмену також необхідно рятувати світ негайно. Потім прийняття обдуманих, виважених рішень. І третє – врахування багатьох факторів. Агроном постійно працює з ланцюгами факторів, які змінюються. У залізної людини для цього є помічник – J.R.V.I.S. — just а rаther very intelligent system. У агронома — мобільний телефон” - Тетяна Кочеткова.

Переваги мобільних рішень у економії часу, перевірці даних, розрахунках і уникненні можливих кризових ситуації. Під час виступу спікерка сказала: “дані вже ніколи не будуть плоскими”.

Олександр Приходько, засновник мобільного додатку OrganicHelper наголосив, що за їхніми даними лише 7% фермерів користуються інноваційними розробками.

“Основні перепони, які заважають інноваціям проникнути в цей сектор: нерозуміння цінностей технологій та відсутність бажання змінюватись. Також важливі аспекти: відсутність смартфонів та знань і навичок користування додатками” - пояснює Олександр.

У свою чергу безкоштовний додаток ORGANICHELPER створений для фермерів, агрономів, власників господарств та холдингів, які займаються органічним землеробством. За допомогою цієї програми агровиробник отримує прямий контакт з представниками компаній, які надають послуги з супроводу органічного землеробства, з виробниками добрив, препаратів тощо.

Більш детально ознайомитись з темами дискусії можна на офіційному сайті aggeek.net

Джерело: AgriGeek