вгору

Як поєднати виховання чотирьох дітей із успішною кар’єрою — Олеся Линник

Всеукраїнське видання «Новое Время», в рамках спецпроекту до Міжнародного дня матері, поспілкувалося з успішними сучасними мамами, які вдало суміщають кар’єру та родину. Серед них — і наша очільниця Linkos Group.

Наші клієнти знають Олесю Линник, насамперед, як авторку програми M.E.Doc, що звільнила бухгалтерів від паперової тяганини, засновницю безпаперових трендів та найбільшої всеукраїнської мережі магазинів електронних послуг «Твій час». Та мало кому відомо, що вона ще й чотириразова мама!

Про те, як їй вдається вправно поєднувати ці дві важливі ролі: багатодітної мами й бізнесвумен; а ще про мрії дитинства, вибір професії та досвід ведення успішного ІТ-бізнесу — вона розповіла у своєму інтерв’ю. 

Ділимося з вами найцікавішими, на наш погляд, запитаннями та відповідями.

— Що було першим: ваш програмний продукт чи дитина?

— Діти у мене з'явилися значно пізніше за мій перший програмний продукт. До того, як стати дружиною і мамою, я встигла стати євангелістом електронної звітності. І з командою в 30 чоловік мені вдалося оцифрувати процес подачі звітів на папері. Зараз я розумію, наскільки важливо отримати перші вагомі результати. Побачити, що виходить, як твоя ідея набуває реального втілення в національних масштабах, а твій перший програмний продукт дарує свободу бухгалтерам від черг у податковій. Для мене — це магія цифрових технологій. Коли мені вдалося, я повірила, що це тільки початок. І з того часу я продовжую бути режисером у бізнесі, створюючи нові продукти тепер уже для цифровізації процесів обміну електронними документами.

— Ваші правила виживання як матері, що працює?

— Діти не заважають найголовнішому в житті. Вони і є наше найголовніше. Основна здатність, яку я відкрила в собі з появою дітей, — це робити все не просто швидко, а дуже швидко. Швидко їсти, швидко спати і, звісно ж, швидко визначатися з рішеннями та працювати.

Діти кардинально змінили моє життя не стільки у плані розпорядку дня, скільки у плані психологічного сприйняття. З'явилися нескінченні страхи і хвилювання за їх життя і здоров'я, а також за своє життя та чоловіка. Бо ж дітям потрібні батьки. Тому одне з правил: увага один до одного в плані здоров'я і безпеки. І основне — завжди знаходити час на спільний відпочинок, відпустку, обід і сімейні традиції. Я завжди намагаюся бути присутньою на важливих подіях у житті дітей та брати в них участь. А ще, щоби діти не нудьгували, вони у нас теж максимально зайняті.

— Як швидко ви повертаєтеся на роботу після народження дитини?

— Щоби не повертатися, простіше не йти. Так сталося, що «піти» у мене не вийшло жодного разу. Усіх дітей народжувала у вихідні. Доходило до смішного: у п'ятницю попрощалася на роботі, а в понеділок вже знову на зв'язку. У підсумку більше ніж п'ять місяців вдома не сиділа. Для мене складніше було поєднувати роботу з вагітністю, ніж із дітьми. Це огидне відчуття, коли твій мозок начебто з тобою, але працює зі скрипом. І сама на себе злишся, що половину слів і думок забуваєш на льоту. А зробити з цим нічого не можеш.

— Чи берете ви дітей на роботу? І чим вони там займаються?

— Беру. Маленьких брала, коли годувала. Тепер іноді беру як помічників. Причому не тільки своїх. У нас діти всіх співробітників стали героями рекламної кампанії наших продуктів. Тому діти працюють разом із нами. То в роликах знімаються, то в фотосесіях, то в кліпах. Загалом, усі в напруженій творчій роботі.

Повну версію інтерв’ю читайте, перейшовши за посиланням.

Джерело: Новое время