вгору
18.09.2018
За повідомленням ГУ ДФС у Запорізькій області, ставка податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) становить 18% бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих), у т. ч., але не виключно, у формі: заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами (п. 167.1 Податкового кодексу України, далі – ПКУ).
Відповідно до пп. 14.1.48 ПКУ заробітна плата – це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом.
Винятки щодо невключення до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку доходів (визначені ст. 165 ПКУ), не поширюються на виплату заробітної плати, грошової (вихідної) допомоги при виході на пенсію (у відставку) та лікарняних.
Тобто, вихідна допомога у зв’язку із звільненням працівника, в т. ч. при виході на пенсію, оподатковується ПДФО за ставкою 18%.
Суму вихідної допомоги при звільнення найманого працівника відображається у податковому розрахунку за формою № 1ДФ під ознакою доходу «127».
Таку відповідь розміщено в Інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР», категорія 103.02.
Зверніть увагу!
Відповідно до п. п. 1.2 та 1.3 п. 16-1 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ розмір вихідної допомоги при звільненні підлягає оподаткуванню військовим збором за ставкою 1,5%.
А ось ЄСВ на вихідну допомогу при звільненні не нараховується (п. 4 розд. I Переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою КМУ від 22.12.2010 р. № 1170).